Blog

kategorie: wszystkie posty
Blog - zdjęcie header

Wedding trends – Sezon na maj

18 May 2015

W trendach lifestyle’owych mocno lansuje się ostatnio pojęcie sezonowości. Floryści i dekoratorzy chętnie czerpią z płodów przyrody, które każdy z nas może przynieść z wycieczki poza miasto. Znani restauratorzy apelują, by korzystać z dóbr sezonowych, czyli takich które naturalnie występują w danej porze roku. Ma to wymiar nie tylko praktyczny i ekonomiczny , ale także zdrowotny – owoce sezonowe będą łatwo dostępne, tanie i pozbawione dodatków chemicznych, gdy kupimy je podczas ich naturalnych plonów.

Sezonowość może z powodzeniem dotyczyć także aranżacji ślubnych- począwszy od kreowania weselnego menu, przez dekoracje, na sesji ślubnej skończywszy. I tak – organizując ceremonię ślubną oraz przyjęcie weselne w maju nie zapomnijmy, że jest to nie tylko romantyczny i jedyny w swoim rodzaju miesiąc, ale także sezon na wiele unikalnych w ciągu roku płodów natury. Truskawki mogą stać się hitem candy-baru, stanowić dekorację kieliszków z szampanem, albo temat przewodni tortu weselnego. Estetycznie zapakowane mogą także posłużyć jako oryginalny prezent dla gości. Maj obfituje także w piękne wiosenne kwiaty, między innymi – konwalie. Są niebywale wdzięczne, cudownie pachną i są dość trwałe – bukiet z konwalii przetrwa na pewno całą ceremonię ślubną.

Pięknym motywem aktualnego sezonu są także łąki pełne żółtych mleczy, a nawet – dmuchawców. Aranżując sesję ślubną na łonie natury warto pamiętać o tej eterycznej i bardzo fotogenicznej roślinie- fotografie z dmuchawcem w roli głównej mogą okazać się hitem niejednej sesji.maj! annais (1) maj! annais (2) maj! annais (3)