Blog

kategorie: wszystkie posty
Blog - zdjęcie header

WEDDING TRENDS – SEZON NA LIPIEC!

15 July 2015

Lipiec w pełni. Jak każdy miesiąc daje nam całą masę różnorodnego dobra. O jakich naturalnych płodach lipca należy pamiętać aranżując ślub i przyjęcie weselne? Lipiec to czas na hortensje, maliny i fasolę szparagową. Hortensje to cudowne i bardzo eleganckie kwiaty, których kwiatostan złożony jest z dziesiątek mini-kwiatuszków. Mają wiele rozmaitych barw – począwszy od konwencjonalnej (lecz bezkonkurencyjnej!) bieli, przez rozmaite odcienie różu, skończywszy palecie fioletów i błękitów. Są bardzo sztywne – świetne nadadzą się do wszelkich dekoracji, na przykład jako stroik do butonierki pana młodego, kwiat wpięty we włosy panny młodej, strojenie ławek w kościele.
W kwestii candy-baru, tortu weselnego i drinków stawiamy na maliny. Podobnie jak truskawki (które już powoli zostają zdetronizowane przez inne owoce), maliny doskonale prezentują się włożone do kieliszków z szampanem lub jako zwieńczenie deserów.
Jako świetny motyw przewodni weselnego menu zachęcamy do eksperymentów z fasolką szparagową, szczególnie zieloną. Cudownie prezentuje się na talerzu, jest bardzo uniwersalna w kwestii sposobów podania (gotowana, pieczona, czy w formie chipsów – smażona na głębokim tłuszczu). Jest także rewelacyjnym kompanem w sałatkach.

lipiec SEZON NA

lipiec SEZON NA1

lipiec SEZON NA2