Blog

kategorie: wszystkie posty
Blog - zdjęcie header

Trendy wiosna/lato 2016 – niekonwencjonalne

28 August 2015

Mamy już za sobą przegląd połowy trendów na nadchodzący sezon wiosna-lato 2016. Dziś bierzemy na warsztat te mniej konwencjonalne, bardziej buntownicze i przełamujące popularne schematy.

Po pierwsze: boho.
Koronki, frędzle, ażury, pióra. Hougton, Yolan Cris i Cymbeline lansowały na wybiegach właśnie boho-chic. Rezygnujemy z przyciasnych koków, dając włosom swobodę i naturalny look. Szpilki zastępujemy sandałkami, a symetryczny bukiet z identycznych róż zostaje w kwiaciarni. To czego nam trzeba, to ogród babci. Albo łąka. Eterycznie, romantycznie, świeżo.TRENDY 2016 (2)

Po drugie: black’n’white
Czerń jest w kontekście mody ślubnej raczej tematem tabu. W powszechnej świadomości kojarzona jest bardziej z czasem żałoby, niż radością z zaślubin. Projektanci przełamują ten stereotyp. W kolekcjach Very Wang i Pettibone czerń jest akcentem, natomiast propozycje Cymbeline i Isabel Sanchis to prawdziwy miks czerni i bieli w proporcji 1:1.TRENDY 2016 (3)

Po trzecie: spodnie.
Wizjonerzy mody proponują śmiałą tezę: zamiast olśniewającej kreacji warto postawić na…   garnitur lub kominezon. Rzecz dla feministek? Nie tylko! Wielbicielki modowej ascezy i eleganckiego minimalizmu powinny być zachwycone. Coco Chanel, gdziekolwiek teraz jest, również!TRENDY 2016 (6)

Po czwarte: nagość.
Transparentne kreacje na kolejny sezon odkrywają naprawdę wiele. Suknie z przezroczystą górą, w miejscu biustu ozdobione jedynie układem kryształków – to rzecz dla odważnych. Takie kreacje pokazali między innymi Yolan Cris i Jordi Dalmau. Z kolei propozycje skandalistki Very Wang to już negliż totalny – idealne dla panien młodych, które nawet w dniu ślubu lubią szokować audytorium.TRENDY 2016 (9)