Blog

kategorie: wszystkie posty
Blog - zdjęcie header

Trendy ślubne na 2014 rok według Annais

9 January 2014

Na wybór kreacji wpływ ma nie tylko aktualnie panująca moda. Fason sukni ślubnej powinien być dopasowany do figury, ale także,  co najważniejsze, pasować do naszego charakteru i osobowości.

W 2014 roku skupiamy się na dekolcie. Suknie odkryte, gorsetowe odchodzą powoli w niepamięć na korzyść różnego rodzaju dekoltów, wykrojonych w łódkę, w kształcie litery V czy ukształtowanych w literę U. Suknie zachodzące wysoko pod szyję także są teraz na topie.

Dekolt w łódkę
Taki dekolt nie odsłania zbyt wiele i jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które nie chcą nadmiernie pokazywać ciała ani eksponować biustu. Fason łódki nie jest wskazany dla osób z krótką szyją, szerokimi ramionami i o niskim wzroście, ponieważ optycznie skraca sylwetkę.

Przykład: Emily z kolekcji Annais Bridal

Dekolt V
Z kolei dekolt w kształcie litery V będzie wskazany dla kobiet, które mają duży biust lub krótką szyję. W zależności od tego, pod jakim kątem zbiegają się linie tworzące dekolt, daje on różne efekty. Szeroki dekolt podkreśli ramiona, gdy tymczasem wąski wysmukli sylwetkę.

Przykład: Melisa z kolekcji Annais Bridal

Dekolt w kształcie litery U
Dekolt ten bywa także nazywany podkoszulkowym, choć wbrew nazwie jest to jeden z popularniejszych typów dekoltów. Dla pań o szerokich ramionach lub krótkiej szyi, taki dekolt będzie idealnym rozwiązaniem.

Przykład: Felicia z kolekcji Annais Bridal

Zabudowany dekolt
Suknie z golfikiem sprawdzą się u smukłych kobiet z długą szyją. Przy takim dekolcie warto skupić się na kolczykach i bransoletce – z naszyjnika najlepiej zrezygnować.

Przykład: Carmen z kolekcji Annais Bridal


Odkryte plecy
Przeciwwagą dla sukni z zakrytą górą, są w tym roku odkryte plecy. Dekolty na plecach mogą być głębokie. Doskonale wyglądają wycięcia zasłonięte koronką lub prawie przezroczystym tiulem ozdobionym aplikacjami. Fason z odkrytymi plecami to odważny krój, który przeznaczony jest dla kobiet o nienagannej figurze, niewielkim biuście i – co najważniejsze – pięknych plecach.

Suknie systemowe
Popularnym trendem w 2014 roku są suknie systemowe. Odnaleźć je można w kolekcji Annais. Składają się one z sukni podstawowej oraz koszulkowego bolerka. Idealne dopasowanie obu elementów sprawia, że ubrane jednocześnie dają efekt całości. Dzięki temu na ceremonii zaślubin można wystąpić w sukni z rękawkami i łódkowym dekoltem, a na weselu zdjąć bolerko, odsłaniając dekolt i ramiona.

Inspiracją dla kolekcji Annais Bridal była między innymi adaptacja filmowa powieści „Wielki Gatsby” oraz panujący w modzie codziennej trend królewskiego baroku. Barok ten można odnaleźć w sukniach w postaci błysku, mieniących się kamieni i cekinów.

Kolekcja Annais Bridal jest bardzo różnorodna, od eleganckiego przepychu do nowoczesnego minimalizmu. Dzięki temu każda Panna Młoda znajdzie tu suknię pasującą zarówno do jej charakteru, jak i do figury.