Blog

kategorie: wszystkie posty
Blog - zdjęcie header

Suknie ślubne dla niskich kobiet

Jaką suknię ślubną wybrać przy niskim wzroście?

30 May 2014

Niski wzrost u kobiety to żadna przeszkoda, by wyglądać dobrze na co dzień. Jednak w dniu ślubu, kiedy wszystkie chcemy olśniewać i wyglądać jak milion dolarów, warto zastosować kilka zgrabnych sztuczek, by proporcje ciała wypadły jeszcze korzystniej, a nasz skromny wzrost nie przykuwał uwagi bardziej, niż tego chcemy. Warto też wiedzieć czego nie robić, by niska sylwetka nie stała się karykaturalna.

Zacznijmy od fasonu sukienki. Nieduże kobietki, które marzyły o sukni a’la księżniczka, musza zweryfikować swoje marzenia. Rozkoszowany od talii dół to nienajlepszy pomysł, a bufiaste rękawy – jeszcze gorszy. By nie podkreślać niskiego wzrostu i wydłużyć optycznie sylwetkę dobrze jest wziąć pod uwagę fason empire, czyli taki z podwyższonym stanem.

SLUBNE (3)

fot: www.brides.com, www.harpersbazaar.com, annais

Kobiety niskie i drobne, o filigranowym ciele i nienagannych proporcjach doskonale odnajdą się w „rybce”, natomiast te z nas, które niekoniecznie chcą tak mocno podkreślać swoje naturalne kształty, powinny wybrać fason z luźno puszczonym dołem.

SLUBNE (2)

fot: annais, www.brides.com, www.harpersbazaar.com

Ważne jest też, by suknia nie była zbyt bogato zdobiona, a jeśli już jest – by zdobienia były raczej drobne. Idealnie, gdy spódnica jest uszyta ze zwiewnego, lekkiego materiału, by nadmiernie nie przytłaczać i nie dociążać dołu. Jeśli nie możemy się obejść bez koronek – niech ich wzór będzie możliwie drobny i regularny. Naturalnie układające się fałdy i plisy,  mogą dodatkowo wysmuklić i wydłużyć sylwetkę osoby o niskim wzroście.

SLUBNE (1)

fot:www.brides.com, www.harpersbazaar.com

Dobrym rozwiązaniem jest na pewno długi, prosty tren, który również odegra istotną rolę w optycznym wydłużaniu naszej figury. Jeśli decydujemy się na welon, postarajmy się, by i on był możliwie długi i najlepiej – jak najwyżej upięty.

Pamiętajmy także o odpowiednim obuwiu – wysoki obcas i platforma mogą dodać nam dobre kilkanaście centymetrów. Warto jednak, by było to obuwie sprawdzone wcześniej, a nie „prosto z pudełka”. Ślub i wesele to piękny, lecz ogromnie wymagający czas, w którym nie możesz sobie pozwolić na niewygodne buty i grymas cierpienia na twarzy. Wręcz przeciwnie – powinnaś pamiętać go jako jeden z najcudowniejszych dni w twoim życiu! Odpowiednia ślubna stylizacja na pewno odegra w tym istotną rolę!