Blog

kategorie: wszystkie posty
Blog - zdjęcie header

Ślub w pigułce: 9 najczęstszych błędów, które popełnia każda Panna Młoda

10 June 2016
Martwisz się by przygotowania do ślubu i wesela przebiegały sprawnie, a ceremonia zaślubin i przyjęcie, przygotowane zostały idealnie, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Jeśli chcemy, aby w dniu ślubu wszystko poszło po naszej myśli, powinniśmy przygotować się na różne ewentualności i zachować spokój. Warto skorzystać z rad zebranych przez ekspertów magazynu “Bride”, którzy na podstawie wieloletnich doświadczeń, wymieniają najczęściej popełniane błędy Panien Młodych.

06-Tan-with-Caution-Getty

photo: Bride.com


 1. Stawiasz się na pierwszym miejscu

Zanim siądziesz do Pinteresta i ślubnych katalogów poświęć trochę czasu na zastanowienie się jaką uroczystość chciałabyś mieć. Porozmawiaj z partnerem i bliskimi i pamiętaj, że choć w tym dniu będziesz najważniejsza, to nie jesteś sama!

02-Wedding-Planner-getty

photo: Bride.com


 

2. Nie bierzesz pod uwagę swoich gości
Ponadto Twoi przyjaciele i rodzina mają swoje plany, oprócz tego, że chętnie będą uczestniczyć w Twoim ślubie. Zaproś ich odpowiedni wcześniej, upewnij się że w tym terminie nie ma innych ważnych wydarzeń. Zapewnij transport z ceremonii na przyjęcie i zadbaj o nocleg i powrót.

28-Dont-Set-Predictable-Tables-Erich-McVey

photo: Bride.com


 

 3. Stajesz się ofiarą super diet i niepewnych zabiegów
Zamiast drastycznie zrzucać zbędne kilogramy na ostatnią chwilę, zacznij wcześniej wprowadzając zdrową dietę. Warto, zamiast inwestować w drogie i często nieskuteczne środki, skorzystać z porad specjalistów, którzy skomponują zdrowe i zbilansowane menu. Dzięki wcześniej zaplanowanym planom żywieniowym i regularnej aktywności, w Twój “Wielki Dzień” będziesz mogła się cieszyć idealną wagą.

26-Caution-in-Choosing-Dress-getty

photo: Bride.com


 

 4. Zgubienie pierścionka przed ceremonią
Dodatkowy stres przed ślubem jest mocno niewskazany, szczególnie jeżeli dotyczy tak ważnego elementu jak… pierścionek zaręczynowy. Kiedy w publicznej toalecie nie oprzesz się pokusie żeby go ściągnąć podczas mycia rąk, pozostawisz w łazience i strącisz do odpływu lub co gorsza upuścisz do wody lub błota – unikaj zbędnego ryzyka.

21-Keep-Ring-Away-from-Chemicals-Getty

photo: Bride.com


5. Skąpienie pieniędzy
Pamiętaj, że dzień, który jest przed Tobą to wyjątkowy czas, zdarzający się tylko raz w życiu. Z pewnością będzie pamiętany i wspominany nie tylko przez Ciebie, ale także przez rodzinę i przyjaciół przez długi czas. Warto podziękować gościom za przybycie, przyjaciołom za pomoc, a także rodzicom za wsparcie. Zadbaj nie tylko o doskonałą ceremonię i warunki noclegowe, ale również o nawet drobne upominki czy pamiątki, by okazać wdzięczność.

03-Remember-Your-Guests-Austin-Gros

photo: Bride.com


 6. Branie wszystkich obowiązków na siebie

W obecnych czas istnieje wiele możliwości organizacji zarówno dużego, jaki i małego ślubu, w rożnych przedziałach cenowych. Nie musisz od początku do końca załatwiać wszystkiego sama, zaniedbując przy tym własne samopoczucie i tracąc nerwy. Jeśli nie możesz wynająć profesjonalnych firm organizujących przyjęcie, poproś o wsparcie bliskie przyjaciółki lub kogoś z rodziny, a zaoszczędzony czas przeznacz na odpoczynek. Zmęczona Panna Młoda nie ma siły cieszyć się własnym ślubem!

34-Dont-Overschedule-Photographer

photo: Bride.com


 

 7. Ograniczanie się do jednego stylu/fasonu sukni
Każda z nas ma wyśniony, idealny obraz samej siebie podczas ślubu. Niestety nie zawsze wszystkie marzenia można łatwo przemienić w rzeczywistość. Nie każdy fason pasuje do Twojej figury i nie wszystkie inspiracje, które Ci się podobają, będą się dobrze ze sobą komponować. Pamiętaj, że ważne jest, byś czuła się komfortowo, ale nie za wszelką cenę. Czasem warto postawić na kompromis, by wyglądać korzystniej.

41-Dont-Feel-You-Have-to-Wear-Updo-Christianne-Taylor

photo: Bride.com


 

 8. Zła organizacja czasu
Choć masz wsparcie, a przy organizacji wesela i ślubu pracuje sztab ludzi, warto abyś miała wszystko pod kontrolą. Nie podejmuj się spontanicznych działań, myśląc, że jakoś to będzie, szczególnie jeżeli chodzi o sprawy “załatwiane na ostatnią chwilę”. Ważne by każdy miał świadomość za co jest odpowiedzialny i ile czasu pozostaje na realizację. Skup się na planowaniu przede wszystkim swoich spraw, w końcu idealny wygląd nie bierze się znikąd!

50-Let-Little-Things-Go-getty

photo: Bride.com


 

 9. Pominięcie określenia granic rodzicielskich
Wszystko zależy od Ciebie i to Ty wyznaczasz granice. Jeśli chcesz pozostawić rodzicom i teściom wolną rękę, to z pewnością wiesz co robisz. Jeśli natomiast potrzebujesz określenia stopnia zaangażowania, warto wcześniej usiąść i szczerze porozmawiać. Rodzice i teściowie chcą dla Was jak najlepiej, nie oznacza to jednak zawsze że ich działania pomagają, a konflikty w tak gorącym czasie nie są czymś pożądanym… 

15-Greet-Each-Guest-Brinton-Studios

photo: Bride.com