Blog

kategorie: wszystkie posty
Blog - zdjęcie header

ŚLUB OMBRE

25 August 2014

Cieniowanie koloru, znane powszechnie pod nazwą ombre, to jeden z gorętszych trendów sezonu, zarówno w designie użytkowym, jak i modzie czy zabiegach kosmetyczno-pielęgnacyjnych.

Co tak naprawdę oznacza efekt ombre?

Ombre jest zapożyczeniem z języka francuskiego, znaczy ni mniej ni więcej, a „cień”. A zatem można ombre określić jako technikę, polegająca na cieniowaniu. Takie cieniowanie może dotyczyć jednej bazowej barwy i oznaczać jej stopniowanie od najjaśniejszego do najciemniejszego tonu. Efekt ten może także zawierać w swej gamie kilka barw, dzieje się tak na przykład wtedy gdy róż przenika płynnie w oranż, a ten z kolei w czerwień. Albo gdy zaczynamy od błękitu, by poprzez łagodną miętę dojść do koloru szmaragdowego. Podczas tegorocznych pokazów, promujących kolekcje na sezon wiosna-lato 2014 efekt ombre pojawił się u takich wizjonerów mody jak Hermes, Cavalli, Fendi czy Issey Miyake. Jest także bardzo popularny w kosmetyce i sztuce fryzjerskiej – Ombre hair czyli włos cieniowany na całej długości stanowi jeden z czołowych trendów w koloryzacji włosa.

ombre wedding ANNAIS (5)

W aranżacjach ślubnych najczęściej dotyczy dekoracji i wystroju lokalu weselnego oraz sztuki cukierniczej. Jednak coraz częściej można także dostrzec oryginalne suknie ze spódnicą zdobną w efekt cieniowania koloru oraz takiż make-up lub manicure. To bardzo malownicze rozwiązanie i szalenie fotogeniczne. W wersji pastelowej – dla wielbicielek miksu słodyczy, subtelności i lekkości.ombre wedding ANNAIS (1)

ombre wedding ANNAIS (2)

ombre wedding ANNAIS (3)

ombre wedding ANNAIS (4)

wszystkie zdjęcia pochodzą z www.pinterest.com

Co sądzicie o ślubie-ombre?