Blog

kategorie: wszystkie posty
Blog - zdjęcie header

Sezon na grudzień!

21 December 2015

Grudzień upływa nam pod znakiem świąt, chyba, że… akurat na grudzień zaplanowaliśmy ślub…Wtedy grudzień upływa nam pod znakiem przygotowań do ślubu. Na co postawić aranżując ceremonię ślubną i imprezę weselną w ostatnim miesiącu roku? Co jest aktualnie dobrem sezonowym, świetnie wpisującym się w atmosferę pierwszych dni zimy, nachodzących świąt i najlżejszym dla kieszeni?

Po pierwsze ostrokrzew.
Czerwone kuleczki są bardzo wdzięczne i bardzo fotogeniczne. Pięknie wypadną na tle bieli sukni ślubnej czy szarości garnituru. Ostrokrzew w roli motywu przewodniego w bukiecie ślubnym oraz w butonierce pana młodego to bardzo wyrafinowany pomysł na mocniejszy kolorystycznie akcent. Urocze kulki świetnie skomponują się z wieloma kwiatami – dostępnymi o florystów niezależnie od sezonu, przede wszystkim z różami.sezon na GRUDZIEŃ (1) (1)

Po drugie cytrusy. Są teraz najtańsze w roku i najsmaczniejsze. Mandarynkowy czy pomarańczowy tort przypadnie do gustu każdemu, kto przepada za wspaniałym połączeniem goryczki ze słodyczą. Poza tym cytrusy to prawdziwe pole do popisu, gdy w grę wchodzi komponowanie weselnych koktajli – są ważnym składnikiem każdego ponczu, sangrii czy grzanego wina.sezon na GRUDZIEŃ (3)

Po trzecie buraki. Mało wykwintne? Ależ! Jedliście Carpaccio z buraka? Buraczaną zupę-krem? Focaccię z burakiem i serem kozim? Burak może być pięknym (ten kolor!) i bardzo smacznym motywem przewodnim weselnego menu. Tego słonego i tego słodkiego zresztą – możecie wierzyć lub nie, ale najlepsze i najbardziej czekoladowe browni zawiera w sobie startego buraka!sezon na GRUDZIEŃ (2) (1)