Blog

kategorie: wszystkie posty
Blog - zdjęcie header

Niekonwencjonalne kampanie ślubne na sezon 2015

4 December 2014

Ślub to jedna z bardziej doniosłych uroczystości w życiu. Zazwyczaj aranżujemy wszystko tak, by było: elegancko, eterycznie, słodko, wdzięcznie, glamour (niepotrzebne skreślić). Rzadziej sięgamy po inne rodzaje stylistyki, nawet jeśli na co dzień są bliskie naszemu sercu – w ten jedyny w swoim rodzaju dzień zazwyczaj pragniemy konwencjonalnie postrzeganej estetyki. Podobnie rzecz widzą projektanci mody ślubnej. W swych sezonowych kampaniach sięgają po tradycyjne plenery i powszechnie kojarzoną ze ślubem stylistykę. A jednak co sezon zdarzają się jakieś wyjątki wśród promocji ślubnych linii.

W tym sezonie takimi „czarnymi owcami” były dwie kampanie – Vera Wang oraz Zuhair Murad. W tej pierwszej przekaz jest niejednoznaczny – Josephine Le Tutour, która wcieliła się w rolę panny młodej krzyczy na jednym ze zdjęć, a na innym wyraźnie szykuje się do biegu! Krzyczy ze szczęścia, a biegnie ku rozpostartym ramionom ukochanego mężczyzny, czy wyraża wściekłość że została wmanewrowana w niewygodną sytuację, od której chce jak najprędzej uciec? ;). Interpretację autor pozostawia nam. Kampanię Wang wyróżnia także asceza czarno-białych ujęć. Zamiast typowego lukru, na fotografiach zobaczymy pannę młodą w potarganych włosach, bez makijażu (albo raczej w takim, którego nie widać) i w buntowniczych pozach.kampania-vera-wang-jesien-zima-2014-2015-fot-patrick-demarchelierkampania-vera-wang-jesien-zima-2014-2015-fot-patrick-demarchelier (1)

Druga zaskakująca kampania należy do Zuhaira Murada, który zaprezentował piękne koronki, misterne hafty i długie welony na tle… siana. To mocno przewrotne połączenie, miało na calu spotęgowanie ekskluzywności tej kolekcji.suknie-slubne-zuhair-murad-wiosna-2015-fot-mat-prasowe suknie-slubne-zuhair-murad-wiosna-2015-fot-mat-prasowe (2)suknie-slubne-zuhair-murad-wiosna-2015-fot-mat-prasowe (1)

Czy efekt został osiągnięty – oceńcie sami.