Blog

kategorie: wszystkie posty
Blog - zdjęcie header

Letnie bukiety ślubne na sezon 2014

6 June 2014

O ile rok 2013 należał zdecydowanie do soczystych barw i kwiatowych szaleństw, o tyle w bieżącym sezonie stawiamy na delikatność i naturalność. A zatem – wśród trendów bukietowych zauważamy widoczny powrót do natury. Wiązanki ślubne przestają być idealnie ułożone, symetryczne i dopracowane, wszelkie odstępstwo od ładu jest w cenie, kwiaty mają wyglądać możliwie naturalnie, tak jakby zostały przed chwilą przyniesione z łąki. Ów trend ma swoje odzwierciedlenie również w preferencjach kwiatowych – w aktualnie trwającym sezonie najmodniejsze będą kwiaty delikatne i ogrodowe.

naturalność

pinterest.com

Hitem jest bukiet z konwalii (na pewno nie bez znaczenia jest fakt, iż księżna Kate Middleton miała takowy w dłoni podczas zaślub z księciem Williamem).

konwalia

pinterest.com

Szalenie modne są również piwonie.

piwonie

pinterest.com

Trzecie miejsce na podium popularności zajmuje zwykła gipsówka dodawana zwykle do kwiatów, w celu wypełnienia wiązanki. Okazuje się, że zaskakująco dobrze wypada solo.

gipsówka

pinterest.com

Trendy bukietowe dają też zielone światło tulipanom, kaliom, eustemom, jaskrom, storczykom, różom, goździkom oraz przepięknym biało-czarnym anemonom.

anemony

pinterest.com

W kwestii kolorystyki najmodniejsza jest biel oraz ecru, a także subtelne, słodkie pastele. Wszelkie miksy różu, koralu i deliktanego oranżu również znajdą się na piedestale kwiatowych tendencji.

biel i pastele

pinterest.com

Hitem tego sezonu są także bukiety z… biżuterii. Dają unikalną okazję do wkomponowania w bukiet bliskich sercu biżuteryjnych pamiątek. Oryginalna, nietuzinkowa rzecz – tylko dla odważnych! :)

bukiety biżuteryjne

pinterest.com