Blog

kategorie: wszystkie posty
Blog - zdjęcie header

EKO-WEDDING…szklane butelki i słoiki

23 July 2014

W dobie mody na ekologiczny tryb życia, wszelkie przejawy eko-postawy zyskują nowy wymiar. Ponowne wykorzystanie rzeczy, które pozornie do niczego się już nie przydadzą to nowy, potężny dział mody na DO IT YOURSELF, czyli zrób to sam/sama. Na przykład wszelkie opakowania szklane, takie jak ładne butelki albo słoiki – przecież aż szkoda by zakończyły swój żywot w kontenerze na szkło! (choć to i tak wersja optymistyczna z punktu widzenia ekologii…)

Spójrzcie ile rzeczy można zrobić z opróżnionych słoików! Brzmi siermiężnie? Możliwe. Warto jednak czasem przełamać schematy i stworzyć coś własnego i bardzo indywidualnego. Elegancka zastawia stołowa i posrebrzane sztućce bynajmniej nie stracą na szyku przy wazonach stworzonych własnoręcznie ze słoików. Szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę, że trendy bukietowe bardzo faworyzują kwiaty naturalnie – łąkowe i ogrodowe, a takie, w słojach przepasanych wstążką lub koronkowym paskiem, wypadną wyjątkowo uroczo i naturalnie.

wedding-recykling (1)

Słoiki i butelki jako wazony dla świeżych kwiatów, to zresztą nie jedyne możliwie zastosowanie szklanych pojemników z odzysku. Mogą mieć naprawdę wiele ról podczas tej wyjątkowej uroczystości, jaką jest przyjęcie weselne –posłużyć za urokliwe szklanki na drinki serwowane gościom, pucharki na warstwowy deser, latarenki dające rozproszone, punktowe światło, czy po prostu stanowić oryginalny pojemnik na różne rzeczy: słodycze w candy-barze, sztućce, słomki.

Ślubny Candy Bar

Światło na weselu

wedding-recykling (2)

wedding-recykling (3)

wedding-recykling (4)

wszystkie zdjęcia pochodzą z www.pinterest.com

Co sądzicie o weselu z eko-elementami wystroju własnego projektu? J