Blog

kategorie: wszystkie posty
Blog - zdjęcie header

DRUHNY!

25 July 2014

Jeśli jesteś stuprocentowo zaangażowana w przygotowania ślubne i żaden szczegół nie umyka twojej uwadze, zapewne rozmyślałaś już o tym, która z bliskich Twojemu sercu kobiet otrzyma zaszczytną i bardzo odpowiedzialną rolę druhny. Tradycja zaczerpnięta z krajów anglosaskich staje się bowiem coraz popularniejsza wśród rodzimych zwyczajów związanych z uroczystością zaślubin i coraz więcej Polek decyduje się stworzyć własny zastęp zaufanych i oddanych druhen. Trudno się dziwić, obyczaj ten ma ogromnie praktyczny wymiar, pozwala pannie młodej z większym luzem przeżywać uroczyste chwile i wierzyć, że jest ktoś, kto czuwa nad przebiegiem uroczystości, a razie ewentualnych przeciwności losu sprawnie zażegna kryzys. Zazwyczaj rolę druhen pełnią najbliższe kobiety z otoczenia panny młodej – siostry, kuzynki oraz przyjaciółki. Pięknym gestem podkreślającym wyjątkowość wybranych przez siebie kobiet jest wyróżnienie ich poprzez podobną ślubną stylizację. Nie oznacza to jednak, że sukienki najbliższych pannie młodej kobiet powinny być identyczne (choć oczywiście mogą). Wystarczy, by jakimś szczegółem nawiązywały do siebie nawzajem, tworząc razem spójną, harmonijną kompozycję.

Przy wyborze takich kreacji istotną wytyczną powinno być indywidualne zdanie każdej z druhen – ich uwagi, prośby, potrzeby. A zatem – jeśli któraś z naszych druhen uważa, że w miętowym odcieniu zieleni wypada koszmarnie i nie najlepiej będzie się czuła przyodziana w kolor nie przydający jej urody, zrezygnujmy z tej barwy, nawet jeśli same uwielbiamy go. Podobnie może być z sugestiami, dotyczącymi fasonu i długości sukienki. Nie byłoby elegancko z naszej strony przekonywać siostrę, która nie przepada za eksponowaniem nóg do założenia mini, tylko dlatego, że jest zgodna z naszą subiektywną wizją.

Galeria rozmaitych opcji kolorystycznych, jakie możemy wybrać stylizując nasze druhny jest imponująca. My zebraliśmy najmodniejsze z nich. Która z nich jest Wam szczególnie bliska?

bridesmaids - black

 

bridesmaids - coral

bridesmaids - glitter

bridesmaids - gray purple

bridesmaids - mint

bridesmaids - nude

bridesmaids - ombre

bridesmaids - pink

wszystkie zdjęcia pochodzą z www.pinterest.com