Blog

kategorie: wszystkie posty
Blog - zdjęcie header

Dekolty sukien ślubnych – część 1

18 August 2014

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę zarówno z atutów, jak i niedoskonałości sylwetki. W przygotowaniach do ślubu taka samoświadomość powinna odegrać wyjątkową rolę. Tu nie ma miejsca na przymykanie oka i zaklinanie rzeczywistości, bo takie zabiegi mogą jedynie odwrócić się przeciwko nam. Jeśli chcesz w ten wyjątkowy dzień kłaść na kolana i olśniewać musisz zacząć od krytycznego spojrzenia na swoje ciało, a jeśli czujesz się nie do końca obiektywna – poprosić o szczerość zaufaną osobę.

Pamiętaj, że to dekolt i górna część tułowia odgrywa największą rolę w przypadku kreacji ślubnej. Wybierz tak, by uwydatnić, co warte uwydatnienia i ukryć, co niekoniecznie należy podkreślać. Rodzajów dekoltów jest całe mnóstwo, dziś zajmiemy się trzema z nich – w serduszko, prostym i w kształcie V.

Podstawowa zasada brzmi: układ pionowy wysmukla, poprzeczny poszerza. A zatem elementami optycznie wysmuklającymi staną się również: pionowe rozcięcia, rzędy guzików, puszczone w dół szale – oraz to, co nas dziś najbardziej interesuje czyli układające się pionowo dekolty. Dekolt V zdecydowanie nadaje się dla tych wszystkich nas, które pragną się wizualnie wysmuklić. Po takie rozwiązanie powinny sięgnąć panie z dużym biustem bądź szerokimi ramionami. Paradoksalnie dekolt V świetnie nada się również dla kobiet z niewielkimi piersiami, ale masywniejszą sylwetką.

DEKOLT ANNAIS (3)

Natomiast gorset wykończony dekoltem w serduszko lub prostym posłuży sylwetkom drobniejszym o niedużym i średnim biuście, nie wymagającym większego wsparcia. Dobrze wyglądają w nim panie o szerokim obwodzie ramion i raczej krótkiej szyi. Należy jedna pamiętać, że pozioma linia zawsze optycznie poszerza, dlatego model ten odradzany jest paniom o obfitszych kształtach.

DEKOLT ANNAIS (2) DEKOLT ANNAIS (1)