Blog

kategorie: wszystkie posty
Blog - zdjęcie header

Buty ślubne

22 August 2014

Przemyślenia dotyczące konwencji ślubnego looku, dobór odpowiedniego fasonu sukni i pasujących dodatków to zapewne jedne z kluczowych spraw, jakie zaprzątają głowę przyszłej panny młodej. Kluczowe, ale nie jedyne. Wybór butów może czasem spaść na dalsze pozycje w hierarchii ważności stylizacyjnych dylematów, a niesłusznie. I nie mamy tu na myśli tylko i wyłącznie piękna zewnętrznego, choć przecież estetyka jest tego dnia niezmiernie ważna. Istotne, by obuwie, w którym przyjdzie nam iść do ołtarza, stać podczas uroczystości, przyjmować niekończące się gratulacje, życzenia i wyrazy uwielbienia ;), a następnie bawić do białego rana, było maksymalnie komfortowe, stanowiło idealny kompromis pomiędzy efektownym zwieńczeniem stylizacji i naszym osobistym komfortem.

jakie buty - ANNAIS

www.pinterest.com

Dlatego kierujmy się kilkoma istotnymi zasadami: nigdy nie skuśmy się na obuwie uszyte ze sztucznych materiałów, choćby nawet wyglądało fenomenalnie. Szansa, że takie buty bezlitośnie obetrą nam stopy jest wielokrotnie większa, niż gdy zainwestujemy w obuwie z naturalnej skóry. Przyjrzyjmy się także naszej stopie podczas przymierzania ślubnych czółenek. Zewnętrzna krawędź buta nie powinna dotykać kostki – jeśli tak się dzieje, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że po jakimś czasie nasze kostki będą błagały o litość. Sprawdźmy też, czy noski szpilek nie ściskają nam palców. Owszem – w klasycznych czółenkach z wąskim noskiem nigdy nie uzyskamy wygody porównywalnej z noszeniem trampek, jednak postarajmy się zminimalizować dyskomfort tak bardzo, jak to możliwe. Nie bójmy się także dotykać, wyginać, przechadzać po sklepie w tę i z powrotem. (Sprzedawczyni wzdycha ze zniecierpliwieniem? To nie ona spędzi w tych szpilkach niemalże dobę, kontynuujmy zatem nasze testy! ;))

A oto przegląd skórzanych klasycznych szpilek z popularnych sieciówek (nie dyskwalifikujmy ich w poszukiwaniach – one również miewają w ofercie wysokogatunkowe buty z naturalnej, bydlęcej skóry.) Białe i nude – czyli dwa najpopularniejsze odcienie obuwia ślubnego – które wpadły Wam w oko?jakie buty - ANNAIS 2