Blog

kategorie: wszystkie posty
Blog - zdjęcie header

5 małżeńskich rad, których nigdy nie powinnaś słuchać

20 March 2016

Nasi przyjaciele i rodzina bardzo chętnie udzielają małżeńskich rad. I chociaż większość z tych opinii jest pełnych dobrych intencji, to – Nie ma sztywnych zasad w miłości – podkreśla Alisa Ruby, terapeutka małżeńska. – A jeśli rad słyszymy wiele i z różnych stron, to zły znak dla naszego małżeństwa – dodaje ekspertka. Poniżej obalamy kilka mitów lub inaczej, dobrych rad, na które z pewnością nie powinnaś zwracać uwagi.


dc7b204a185b01db8f0061b8d6d0aed8


Style Me Pretty


  1.  Wydawaj pieniądze ile chcesz.
Istnieje stare przysłowie, że od momentu zaślubin, poprzez noc poślubną i dalsze życie, wszystko dzielicie na pół i robicie razem. Dlatego jeśli przyjdzie Ci do głowy robienie zakupów w tajemnicy przed małżonkiem, może to doprowadzić do nieprzyjemnych scysji. Dlaczego? Ponieważ każda odmiana egoizmu rujnuje związek! Podstawą jest to, że pracujecie i dzielicie wspólne życie jako para, co oznacza również wspólne decyzje finansowe, pozostawiając jednocześnie przestrzeń dla indywidualnych potrzeb, ale bez kłamstw. Jeżeli kochasz zakupy, powiedz o tym swojemu mężowi i działaj w granicach rozsądku.
 
  1. Nigdy nie idź do łóżka wściekła
Wszyscy słyszymy, że to nigdy nie jest dobry pomysł, by iść do łózka wściekłym ze swoim małżonkiem. Niestety to brzmi dobrze tylko w teorii. Czasem problem może być trudny do rozwiązania i wymagać więcej sił. Zamiast tłumić prawdziwe emocje lub bezsensownie atakować się nawzajem, lepiej zamknąć oczy i zastanowić się nad problemem ze świeżą, poranną energią. Czasem sen po kłótni pomaga uświadomić sobie co jest tak naprawdę ważne.
 
  1. Zawsze słuchaj teściowej.
Ta rada brzmi jakby spadła z kosmosu albo… wyszła z ust Twojej teściowej! Wiadomą sprawą jest, że każda inteligentna osoba musi być otwarta, również na to, co nowy członek rodzina ma do powiedzenia i jak się czuje. Teraz, mając dwie rodziny, masz więcej osób do troszczenia się, ale także takich, które troszczą się o Ciebie. Nie oznacza to jednak, że powinnaś zawsze słuchać żądań, tylko po to by nikogo nie urazić, przez co sama możesz poczuć się urażona i pod kontrolą. Nie możesz ulegać presji, gdy teściowa wymaga od Ciebie poświęcania większej ilości czasu, podczas gdy Ty czujesz, że za mało uwagi poświęcasz swojej. Możesz odczuwać również frustrację, że za mało czasu pozostaje tylko dla Ciebie i Twojego partnera.
 
  1. Twoje dzieci powinny być zawsze na pierwszym miejscu. 
Wiele świeżo upieczonych matek czuje się stale winnych, że nie posiadają wystarczającej ilości czasu. Rodzina, przyjaciele i społeczeństwo stale wpiera mit , że dzieci powinny być zawsze na pierwszym miejscu i że każdy rodzic stawia wychowywanie dzieci przed małżeństwem, bo nie jest egoistą. Jednak prawda leży trochę gdzie indziej – posiadanie silnego, szczęśliwego małżeństwa, zawsze sprawi, że dziecko czuje się bezpiecznie. Oczywiście musimy myśleć o naszych dzieciach i ich potrzebach, ale jeżeli małżeństwo cierpi, ponieważ całą uwagę i energię poświęcamy naszym dzieciom, dzieje się to kosztem małżonka, a w efekcie kosztem całej rodziny. Musimy znaleźć własny sposób by znajdować czas dla naszego małżonka, dla dzieci i dla samych siebie.
 
  1. Jeśli jesteś nieszczęśliwa, zostaw swoje małżeństwo. 
Gdy Twoje małżeństwo nie wygląda tak, jak sobie to wymarzyłaś, Twoi przyjaciele i rodzina przekonują – “Nie zatrzymuj się, jeśli jesteś niezadowolony”. Poczucie, że chcesz zrezygnować z małżeństwa jest rzeczą naturalną, niemal wszystkie pary przechodzą przez tego typu kryzys. Rozwiązanie problemu to często sprawa bardzo trudna i czasochłonna, wymagająca refleksji i rozmowy. Rady osób trzeci nie pomogą, szczególnie jeżeli są tak drastyczne. Zachęcanie kogoś do tak ważnych decyzji, może często wywołać gniew.